Види спальних мішків
Неможливо уявити собі туриста-походника без спального мішка. Адже спати без нього у горах чи лісі практично неможливо. Спальник захищає від нічного похолодання, допомагає відновити сили після довгого виснажливого підйому та підготуватися до підкорення нових вершин.
Спальні мішки бувають двох основних форм - кокон та ковдра. Кокон - це класична форма: звужена до ніг трапеція. Такі спальники використовуються вже не одне десятиліття, оскільки дозволяють укрити все тіло, крім особи, і займають відносно мало місця в рюкзаку.
Ковдра - це прямокутний спальник, схожий формою на конверт. Особливість у тому, що два спальники-ковдри можна поєднати в один за допомогою блискавок і спати вдвох, що набагато тепліше. Але ковдра має суттєві недоліки: досить велика вага і відсутність капюшона. Втім, деякі моделі капюшон все-таки мають.
Є ще й похідна кокона - напівкокон. Відмінність півкокона в тому, що має блискавку по всій довжині, від голови до ніг. Тому його можна використовувати хоч як спальник, хоч як ковдру. Як вибрати спальник? Але не все так складно, як здається на перший погляд. Перш ніж купити спальний мішок, варто зрозуміти, куди ви збираєтесь із ним ходити. Йдеться про температурний діапазон. Для літніх походів до Карпат буде досить легкого спальника, тоді як високі гори на зразок Гімалаїв вимагають ретельного екіпірування і, відповідно, теплого спального мішка. Виробники зазвичай вказують три температури: мінімальну, комфортну та максимальну. В інтернет-магазині TheRide можна купити спальники для будь-якого діапазону температур за привабливою ціною з доставкою по всій Україні, включаючи Київ та інші регіони.
При виборі спальника важливо також визначитися з матеріалом. Найпопулярніші наповнювачі:
- мікрофібра;
- натуральний пух;
- синтепон;
- поліестер;
- холлофайбер;
- термолайт;
- Thermal R.
Єдиний натуральний наповнювач - це гусячий або качиний пух. Він дуже легкий, м'який, добре вентилюється та довго зберігається в хорошому стані. Він підходить для серйозних зимових умов. Однак пуховий спальник важко доглядати, а якщо він намокне, то висушити його буде проблематично. Ціна на пуховий спальний мішок досить висока за мірками Києва та України, але якщо ви плануєте похід на велику висоту, варто купити саме такий спальник. При серйозних та регулярних заняттях туризмом такий спальний мішок виправдовує свою вартість.
Синтетичні наповнювачі дешевші, але це не означає, що вони гірші. Синтетика не затримує вологу. До того ж навіть вологий синтетичний спальник відмінно утримує тепло. Синтетика точно не викликає алергії. Нестача синтетичних наповнювачів - в їх обсязі та вазі. За цими параметрами вони поступаються пуху.
Є також комбіновані спальники, в яких є і пух, і синтетика. Це своєрідний компроміс, що дозволяє досягти оптимальних якостей. Матеріали компенсують недоліки один одного, тому такі спальники зазвичай досить легкі і при цьому відмінно гріють. Спальники в TheRide.com.ua з доставкою в Києві та по Україні. .com.ua (Україна) пропонує великий вибір екіпіровки для туристів та екстремалів: спальних мішків, одягу та спорядження. Ціни на спальні мішки варіюються в досить широкому діапазоні, тому завжди можна купити спальний мішок, що підходить за вартістю та характеристиками. У нас представлені найкращі світові бренди, такі як Deuter, THE NORTH FACE та VAUDE, тому екіпірування окупиться завдяки довгій службі та комфорту, який не завжди можуть забезпечити більш бюджетні моделі. Крім того, на ряд спальних мішків зі старих колекцій у нас часто діє акція, тому ви маєте можливість заощадити, не відмовляючись від якості.