Рами

Рами велосипедні

Рами (фреймсети) – це найважливіше, на що слід звертати увагу при збиранні велосипеда. Ви можете експериментувати та змінювати всі деталі, але якщо ви міняєте раму, то фактично змінюєте велосипед. Під фреймсетом розуміють комплект з рами та вилки. Зазвичай, вибирають шосейні фреймсети, т.к. жорсткі вилки шосейників мають нюанси у конструкції та дизайні, і бажано їх відповідність рамі. Для гірського велосипеда нормальною є купівля рами та вилки окремо (хоча є й винятки). При виборі рами необхідно враховувати ряд стандартів (кермової, каретки, тощо), а також матеріал рами.

Як підібрати розмір рами велосипеда

Від правильного вибору ростовки (так називаються велосипедні рами різного розміру) залежить комфорт власника під час велопрогуляння. Катання на велосипеді невідповідного розміру може призвести до болів у спині та суглобах. Власникам агресивної манери катання та шанувальникам екстремальних дисциплін слід звернути на цей параметр особливу увагу, щоб уникнути проблем з керуванням та можливих травм. Розмір велосипедної рами визначається за довжиною підсідельної труби.

  • S (15-16)
  • M (17-18)
  • L (19-20)
  • XL (21-22) 
  • XXL (23-24)
  • Найпростіший спосіб визначити відповідну ростовку ґрунтується на зростанні майбутнього власника. Велосипедистам, чий зріст не перевищує 155 сантиметрів, підійде рама XS, S призначена для людей зростом 155-165 сантиметрів, M краще вибрати при зростанні 165-180 см, L – 170-185 см, XL – 180-195 см, а розмір XXL призначений для найвищих людей (від 190 до 210 см). Так як оптимальний розмір залежить і від особливостей статури, перед покупкою бажано зробити приміряння велосипеда. Встаньте прямо над рамою, злегка торкаючись сідла і переконайтеся, що відстань від промежини до верхньої труби становить 50-150 міліметрів. Спробуйте відрегулювати сідло та посидіти на байку, оцінюючи ступінь комфорту. Власникам довгих ніг може знадобитися велосипед більшого розміру, ніж стандартний ростовка для певного зростання.


    Рами доставимо до вас у місто: Київ, Одеса, Херсон, Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Львів, Суми, Полтава, Луцьк, Івано-Франківськ, Черкаси, Вінниця, Біла Церква, Житомир, Тернопіль, Чернігів, Хмельницький, Маріуполь, Кіровоград, Дніпродзержинськ, Кривий Ріг, Кременчук, Мелітополь та інші райони України.