Лонгбордінг

Що таке лонгбординг та історія його виникнення

 Назва «лонгборд» походить від англійських слів longboard, що у дослівному перекладі означає «довга дошка». Лонгборд, як і скейтборд, є дошкою на чотирьох коліщатках і призначений для вуличного катання, але на цьому їх подоба закінчується. Лонгборд кардинально відрізняється від класичного скейтборду. Лонгборд найчастіше використовується для швидкого, екстремального вуличного катання, оскільки завдяки стабільності він здатний розвивати велику швидкість. Лонгборд дуже м'яко котить рівною дорогою, його легко штовхати (навіть легше, ніж скейтборд) і на ньому набагато легше підтримувати швидкість. у лонгборда довша колісна база та деки, а збільшені за своїми розмірами колеса – м'якіші. Навіть за наявності істотних катання нерівностей на дорозі, продумані особливості конструкції лонгборда дозволяють йому пересуватися плавно. При ідеально рівній поверхні для катання (наприклад, на рівному асфальті, на стадіоні або спеціально обладнаних доріжках для зайняття таким спортом, як скейтбординг або лонгбординг), лонгборд може розвинути незвичайно велику швидкість. Так, найбільша швидкість, яка була розвинена на лонгборді – 129,94 км/год, була зафіксована у Книзі рекордів Гіннеса як рекорд. Як відомо, першими лонгбордерами, як і скейтерами, були саме серфери. І саме слово лонгборд теж походить із серф-культури. На скейте та з серфбордом у руках, вони добиралися на серф-спот. А коли не було хвиль, імітували серфінг, катаючись на скейтборді вулицями міста, а потім - у порожніх басейнах, які за своєю конструкцією мали форму хвилі (пул).

Лонгбординг увібрав у себе безліч рухів із серфінгу, такі як карвінг, пампінг, boardwalking, різкі розвороти із задньою стопою на тейлі. Лонгборд-фрірайд дуже нагадує сноубордінг. А зі скейтбордингу запозичено багато трюків, які можна виконувати навіть на найдовшій дошці. Але з еволюцією лонгбордингу з'явилося багато нових рухів, трюків і маневрів, а також нових стилів катання, яких не існувало раніше. Лонгбординг дуже багатогранний. І кожен може знайти у ньому щось собі. Комусь подобається шалена швидкість та адреналін, який виникає під час даунхіллу. Хтось любить фрірайд та довгі слайди стоячи, у поєднанні з трюками. Іншим цікаво просто спокійно кататися містом.

Для того щоб отримати задоволення, зовсім не обов'язково кататися агресивно. Одна з найбільш захоплюючих дисциплін лонгбордингу - це boardwalking/dancing/crossteping. Все, що для цього потрібно, відносно довгий і в міру гнучкий лонгборд і полога ділянка асфальту. Величезний арсенал рухів, від простого кростепінгу до найскладніших варіацій нікого не залишає байдужим. Лонгбординг об'єднує навколо себе багато цікавих людей. Це можуть бути люди різного віку, різних професій, але спілкуючись із ними можна знайти так багато спільних інтересів... які ми проводимо у Києві – це завжди весело. Ми дуже любимо те, чим ми займаємося тут, на theride.com.ua. Звертайтеся, і ми з радістю проконсультуємо вас, допоможемо підібрати лонгборд, який найкраще підійде саме під ваші потреби, і стиль катання. Чому варто купити лонгборд саме в нашому магазині.< /h2>

Здавалося б, купити лонгборд у Києві - не проблема. Зі зростанням популярності цього виду активності, в Україні лонги починають з'являтися у пропозиції багатьох магазинів. Недосвідченого покупця, який вибирає свій перший лонгборд, легко можна ввести в оману красивим малюнком і дешевою ціною. Як правило, дешеві лонгборди, які продаються в зібраному вигляді без можливості вибирати комплектуючі, майже не придатні для катання. Крім того, кататися на них – небезпечно. Дека без конкейву, китайські підвіски скейтового типу, які або не повертають взагалі або труть колеса про деку при кожному повороті, не придатні для слайдів колеса на підшипниках, які погано крутяться - ось що відрізняє дешевий лонгборд від якісного.
Ми пропонуємо Вам найцікавіші моделі лонгбордів від провідних виробників, зібрані з комплектуючих, які відповідають найвищим стандартам індустрії. Як відрізнити лонгборд від звичайного скейтборда?

Звичайні люди або навіть досвідчені райдери не розуміють різницю між скейтбордом і лонгбордом. Звичайно, якщо дивитися здалеку, різниця точно непомітна: цей транспорт діє однаково. Але, є кілька відмінних характеристик, які притаманні лише лонгборду.

На відміну від скейтборду, лонгборд має довгу деку, її розміри становлять від 70 до 90 сантиметрів. Крім того, вона більш пружна та м'яка. Що важливо, форма деки – повністю пряма (пенніборди, круїзери мають вигнуту деку). Деякі моделі лонгборда мають деку з піднятим хвостом, у такому разі, їх називають їх кіктейлами.

Longboard любить все широке. Крім деки, він оснащений широкими підвісками та відповідними м'якими колесами, виготовленими з поліуретану. Таким чином, дошка легко зчепляється з дорогою, вона маневрена та швидка. Широка підвіска дозволяє лонгборду бути стійкішим, а широкі колеса відмінно згладжують вібрації, які можуть виникати через нерівний асфальт або його інші дефекти. Лонгборди зазвичай купують рейдери, які вже мають досвід у катанні на дошках, але часто діти вибирають такий скейт як свій перший. Вони не призначені для великих стрибків, а створені для комфортного катання по міських дорогах і крутих спусках. >

Перш ніж купити лонгборд, необхідно знати його сильні та слабкі сторони. Отже, які характеристики роблять лонгборд зносостійким і практичним? Міцна дека: вона може бути пластикова та дерев'яна. У будь-якому випадку, така дека не трісне (якщо були дотримані всі правила використання). Покриття: ребристе, шорстке, глянсове чи матове. Залежно від моделі лонгборда.

 • Лонгборд здатний витримати велике навантаження: 80-120 кілограм.
 • Основа (підвіска) такого скейтборду металева, не фарбована.
 • Використовуються гоночні підшипники abec7-abec9, які кріплять колеса до підвіски.
 • Колеса - поліуретанові, м'які, відмінно взаємодіють з дорогою.

  Звичайно, розробники лонгбордів подбали про те, щоб їхня продукція була надійною та довговічною. Але без належного догляду це зробити практично неможливо. Як будь-який спортивний інвентар, подібний скейт вимагає до себе хоча б мінімальної уваги.

  У випадку з лонгбордом, необхідно ретельно стежити за колесами та його декою. Виробники рекомендують не користуватися дошкою після дощу і, тим більше, не їздити калюжами. При попаданні рідини на лонгборд, він може від цього деформуватися (якщо говорити про дерев'яні, а не пластикові дошки). Металева основа лонгборда також може постраждати: можлива поява корозії. Якщо на longboard потрапила волога, не треба нервувати: просто витріть його насухо. До речі, не мийте таку дошку повністю. Краще протріть її вологою губкою. Так ви досягнете не тільки чистоти, але й не зашкодите елементам лонгборду.

  Якщо на longboard потрапила волога, не треба нервувати: просто витріть його насухо. До речі, не мийте таку дошку повністю. Краще протріть її вологою губкою. Так ви досягнете не тільки чистоти, але й не зашкодите елементам лонгборду.

  Якщо на longboard потрапила волога, не треба нервувати: просто витріть його насухо. До речі, не мийте таку дошку повністю. Краще протріть її вологою губкою. Так ви досягнете не тільки чистоти, але й не зашкодите елементам лонгборду.