Дошки та борди

При виборі скейтборду покупець часто стикається з багатьма питаннями. І один із найчастіших і найважливіших - мета катання чи яка саме дошка чи скейтборд вам потрібен?
Тут не важко розгубитися, адже новачка це питання ставить у глухий кут. А що є різні скейтборди? І до чого тут мета мого катання?
На зорі скейтбордингу жодної різноманітності форм, матеріалів та видів дек не було, але в наш час скейтбординг розгалужився у кількох різних напрямках. Тут і лонгбординг, і круїзинг тощо. і т.п. І всі ці напрямки відрізняються саме “способом” катання.
Отже,  у чому основні відмінності? Сам "вид" скейтбордингу можна подумки розділити на 4 гілки - скейтборд, лонгборд, круїзер і пенні. А ось форми докіс можуть бути схожі або взагалі однакові в деяких "видах" і про них ми поговоримо трохи далі. Зверніть увагу, що незалежно від виду або форми, на будь-яку дерев'яну деку НЕОБХІДНО клеїти шкірку! На пластикові скейтборди шкірка не обов'язкова. Види скейтбордів - найкласичніший вид серед скейтбордів (як це не парадоксально) або трюковий скейт. Під ним мають на увазі всі дошки, на яких можна виконувати різні трюки, обертання, кататися в радіусах, на площині або в стрит-фігурах. Найчастіше сюди відносять дошки, які мають конкейв. Конкейв - це увігнуті частини спереду та ззаду деки (на носі та на тейлі). Вони дозволяють краще відчувати дошку.
Скейтборд із конкейвом вважається трюковим. І сам "скейтбординг" вважається саме трюковим катанням. (Але багато впевнених райдерів можуть виконувати трюки і на деках без конкейву, але це швидше показник рівня майстерності, тому що навчиться трюкам на такій дошці з нуля дуже важко.) Форми дощок у трюковий скейтбординг входять дуже різноманітні, але головною їхньою відмінністю все одно залишається наявність конкейву. Також існує трюковий лонгборд, але про нього ми поговоримо пізніше.

Лонгборд - вид дощок для катання на великих швидкостях по гірських серпантинах або трасах. Спочатку цей вид катання розвинувся ще раніше, ніж класичний скейтбординг, у 40-х - 50-х роках у Каліфорнії. Багато серферів у періоди відсутності хвиль переходили на асфальт. Зараз у цього виду з'явилося друге життя.

Дошки для лонгборда відрізняються більшою довжиною і шириною, щоб на ньому можна було спокійно помістити обидві ноги, присідати і нахилятися, маневруючи на поворотах. Попри популярну помилку, лонгборд це не міська дека, він занадто громіздкий і його перевага саме в можливості набрати високу швидкість при крутому з'їзді. Дошки для нього також дуже довгі, але при цьому мають увігнуті частини (конкейви), які розташовані інакше, ніж на трюковому скейті. Трюкова база лонгборда в основному будується на обертальних трюках, шоїтах та фліпах. Зверніть увагу, що для катання на лонгборді по гірських серпантинах або трасах, даунхілам і т.д. необхідно купувати ПОВНИЙ КОМПЛЕКТ МОТОЗАХИСТУ! Звичайна скейтова для такого катання не підійде. Круїзер - це своєрідний "міський лонгборд". На відміну від зазначеного раніше лонга, деки для круїзера значно менші і тому з ними легше маневрувати на вулицях та натовпі. Це найкращий варіант, якщо мета вашого катання - проста їзда по місту. Як правило, на круїзерні комплекти встановлюють м'які та великі колеса, які легко "ковтають" тріщини та нерівності на дорозі, і розвивають велику швидкість. Основна відмінність від трюкових дощок у класичного виду круїзерів у тому, що загнута у них лише задня частина, а колісна база зміщена вперед. Круїзерні дошки, як правило, широкі і мають форму "рибки" (звідси і друга назва крузаків).
Незважаючи на відмінності від трюкового скейту. Багато райдерів вміють виконувати на таких дошках певний набір трюків. В даний час, для круїзингу райдери часто збирають комплекти на основі звичайних широких скейтбордів трюків, підбираючи для них вищі підвіски і широкі, м'які колеса. Основне призначення таких комплектів - комфортне катання по місту. компанії PENNY, пластборди часто називають пенні-бордами.
PENNY board почали розвиватися в Австралії і виробляли різні пластикові скейти - лонги, рибки та круїзери. Їх найпопулярнішою моделлю вважається Original 22″, яку зазвичай і має на увазі, говорячи про пенні-борд. Їх найголовніша відмінність - матеріал. Усі пластборди робляться із пластику і на них майже ніколи не клеять шкірку. Це не трюкові дошки, всі пенні-борди призначені виключно для катання містом. Дуже часто такий варіант рекомендують новачкам або дітям, які тільки почали освоювати катання по вулицях. Є безліч різних виробників пластбордів, крім Пенні, і вони анітрохи не поступаються за якістю.
Сноускейт
- скейтборд для катання по снігу взимку. Є кілька різновидів сноускейтів, але їх поєднує два параметри - відсутність кріплень, як на сноуборді і близька до скейтової форми дошки (як правило, вони дуже схожі на широкі олдскульні деки). Зверху сноускейт має гумове водонепроникне покриття, для кращого зчеплення з ногами. На таких дошках можна виконувати шоїт трюки, розвороти і ковзати по перилах і гранях. Від різноманітності видів скейтбордів, плавно переходимо до різноманітності форм самих дек. Форма ≠ виду катання, а скоріше залежить від стилю самого райдера та від зручності. Всі трюкові деки в теорії можуть робити трюки, але комусь зручніше кататися на широких олдскульних дошках, а інші віддають перевагу вузьким декам правильної форми і так далі. New School - найпопулярніша форма трюкових скейтбордів, яка вважається класичною. Ця дека правильної овальної форми, нагадує морозиво (звідси їхня друга назва - popsicle). Ніс і тейл у такої деки задерті вгору. Цю форму іноді називають popsicle (ескімо). Це універсальна дека, яка підходить і для звичайної їзди містом, для виконання трюків і катання в рампі. Ця форма має безліч підвидів, унікальних для різних брендів виробників. Наприклад, компанія Welcome Skateboards має власну лінійку форм, зі сквадреним носом або тейлом.
Old School - одна з перших форм скейтбордів.
В На відміну від ескімо, у олдскульної деки більш овальний ніс і широкі, тупий тейл, а також трохи зміщені вперед підвіски (колісна база). Саме вона стала прабатьком популярної зараз форми круїзерів - Рибки. Багато круїзерів та пулові дошки роблять на основі олдскульних скейтбордів. Така дека добре керується і багато професійних скейтерів вибирають олдскульну форму, у тому числі і nbsp; для трюкових скейтів.
Freestyle - не просто окрема форма дошки, а й унікальний стиль катання. Основується він, в основному, на обертаннях та балансуванні на задніх та передніх колесах скейтборду, які створюють подібність "танцю" на дошці.
У Фрістайлі майже не використовуються фігури або радіуси, більшість трюків виконуються на рівній поверхні. Одним з популяризаторів цього стилю став Родні Маллен (Rodney Mullen). а колісна база у них більш зміщена до центру, ніж на сучасних деках. різних форм, деякі з яких підходять для трюків, а якісь тільки для катання.
Трюкові лонгборди ширші і мають увігнуті лінії, для більш стабільного виконання трюків. Крім всіх перерахованих форм, бувають також скейтборди з унікальною формою . Як правило, це рідкісні екземпляри, які роблять різні бренди-виробники. На них також можна кататися, але найчастіше такі скейти призначені виключно для їзди по місту. - лонги та пластборди також мають безліч різних форм, деякі з яких підходять для трюків, а якісь тільки для катання.
Трюкові лонгборди ширші та мають увігнуті лінії, для більш стабільного виконання трюків. бувають також скейтборди з унікальною формою. Як правило, це рідкісні екземпляри, які роблять різні бренди-виробники. На них також можна кататися, але найчастіше такі скейти призначені виключно для їзди по місту. - лонги та пластборди також мають безліч різних форм, деякі з яких підходять для трюків, а якісь тільки для катання.
Трюкові лонгборди ширші та мають увігнуті лінії, для більш стабільного виконання трюків. бувають також скейтборди з унікальною формою. Як правило, це рідкісні екземпляри, які роблять різні бренди-виробники. На них також можна кататися, але найчастіше такі скейти призначені виключно для їзди по місту. які роблять різні бренди виробники. На них також можна кататися, але найчастіше такі скейти призначені виключно для їзди по місту. які роблять різні бренди виробники. На них також можна кататися, але найчастіше такі скейти призначені виключно для їзди по місту.